Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, ‘Türkiye’de Bir Rekordur, Daha Farklı Kazanabilirdik’

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, ‘Türkiye’de Bir Rekordur, Daha Farklı Kazanabilirdik’

haber haber -
52 0

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, ‘Türkiye’de Bir Rekordur, Daha Farklı Kazanabilirdik’

İsmail Kartal, Başakşehir’i 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe’nin tecrübeli teknik direktörü İsmail Kartal, Süper Lig’de Başakşehir’i 1-0 mağlup ettikleri müsabakanın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Kartal, galibiyetin takım için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtirken, oyunun genelini ve kaçan fırsatları değerlendirdi.

Galibiyetin Önemi ve Rakip Değerlendirmesi

Kartal, “Bu galibiyet çok çok önemli. Başakşehir son haftalarda yükselişte ve iyi bir takımdı. Biz de kendi güçlü oyunumuzu ortaya koyduğumuz zaman herkesi yenebileceğimizi gösterdik. 11’e 11’ken 5-6 tane yüzde yüz gol pozisyonu vardı. 71 kez rakip ceza alanında topla buluşmuşuz. Bu Türkiye’de bir rekordur herhalde. Bunun 30’u ilk yarı 11’e 11’ken.” ifadelerini kullandı.

Daha Farklı Kazanabilirdik ve Oyun Analizi

Kartal, “Rakip 10 kişi kaldıktan sonra daha baskılı oynadık. Çok fazla kapandılar. Kapanan savunmayı açmakta zorlandık. Maçı başından sonuna domine ettik. Kendi futbolumuzu ortaya koyduk. 1-0 kazandık ama daha farklı kazanabilirdik. Penaltının haricinde verilmeyen bir penaltımız daha var.” diyerek maçın gidişatını ve kaçan fırsatları vurguladı. megapari twitter

Savunmada Başarı ve Oyunculara Tebrik

Kartal, “Maç boyunca pozisyon vermedik. Böylesi maçlar stresli ve gergin olur. Kazandığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum.” sözleriyle savunmanın sağlamlığına vurgu yaparken, oyuncularına da teşekkür etti.

İsmail Kartal’ın açıklamalarına ek olarak, maçın detaylarına dair yapılan analizler, Fenerbahçe’nin ligin zirvesindeki yerini pekiştirdiğini gösteriyor. Oyun stratejisi ve takımın performansıyla ilgili yapılan araştırmalara göre, Fenerbahçe’nin gelecek müsabakalara daha da hazır bir şekilde çıkması bekleniyor.

İlgili Yazılar