Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmzasıyla Adalet Bakanlığı Üst Kademe Atamaları Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmzasıyla Adalet Bakanlığı Üst Kademe Atamaları Yapıldı

haber haber -
22 0

Adalet Bakanlığı’na Yapılan Atamalar Resmi Gazete’de Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Adalet Bakanlığı üst kademe kamu yöneticiliklerine atamalar gerçekleştirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan atamalarda, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince bir dizi isim belirlendi.

Yeni Göreve Atanan Üst Kademe Yöneticiler

Yapılan atamalar sonucunda Teftiş Kurulu Başkanı Cihan Yıldız, Ceza İşleri Müdürü Mehmet Yılmaz, Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar, Mevzuat Genel Müdürü Mehmet Ökmen, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Ömer Serdar Atabey, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Serdar Ateş, Bilgi işlem Genel Müdürü Servet Gül ve Strateji Geliştirme Başkanı Tahir Hırslı olarak belirlendi.

Değişen Görevler ve Yeni Atamalar

Adalet Bakanlığı’nda yapılan bonus veren siteler değişiklikler kapsamında, İnsan Hakları Dairesi Başkanı Hacı Ali Açıkgül görevden alınarak yerine Abdullah Aydın, İcra Dairesi Başkanı Yusuf Arapoğlu ise görevden alınarak yerine Hasan Özçelik atandı.

Adalet Bakanı Tunç’tan Atama Açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, atamalarla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Bakanlığımız üst kademe yöneticiliklerine atanan birim amirlerimize görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Görevleri sona eren birim amirlerimize bugüne kadar adaletin tecellisi yolunda verdikleri emekler için teşekkür ediyorum. Adalet hizmetlerimizin etkinliğini ve vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesini daha da artırmak için el birliğiyle çalışacağız” dedi.

İlgili Yazılar