Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Binlerce Londralı Filistin’e Destek İçin Eylem Düzenledi

Binlerce Londralı Filistin’e Destek İçin Eylem Düzenledi

haber haber -
25 0

Londra’da İsrail’in Refah’taki Çadırlara Saldırılarına Tepki

Başbakanlık Ofisi 10 Numara’nın bulunduğu Downing Sokağı’nda bir araya gelen binlerce Londralı, İsrail’in Refah’taki güvenli bölge olarak gösterilen noktadaki çadırlara yönelik saldırıları protesto etti.

Eylemciler Batı Medyasının Tutumuna Tepki Gösterdi

Eylemciler, “Özgür Filistin” ve “Nehirden denize Filistin özgür olacak” sloganları atarken Batı medyasının Refah’taki saldırılara yeterince yer vermemesine de sert eleştirilerde bulundu.

Fares Amar: “Siyonistlerin Başı Kesilmiş 40 Bebek Yalanına Batı Dünyası İnandı”

Britanya Filistin Forumu (PFB) yöneticisi Fares Amar, eylemde yaptığı konuşmada, Batı medyasının çarpıtılmış gerçeklere inandığını ve Filistinlileri insan olarak görmediğini vurgulayarak adalet çağrısında bulundu.

Emily Stevenson: “İsrail’e Silah Satışının Durdurulması İçin Mücadele Ediyoruz”

İşgal Karşıtı İngiliz Yahudileri Platformu (Na’amod) üyesi Emily Stevenson, İsrail’e silah satışının durdurulması için çabaladıklarını ancak milletvekillerinden karşılık alamadıklarını belirterek, yaşananların demokratik oluşumların tepkisizliğinde dehşete düştüğünü ifade etti.

Eylemcilerle Polis Arasında Arbede

Eylemin sonunda bir grup protestocu Downing Sokağı girişini kapattı ve oturma eylemine başladı. Londra Metropolitan Polisi, sürenin dolduğunu belirterek gözaltı işlemi yapacağını açıkladı. Polis, göstericilerle parlamento önünde yaşanan arbede sonucu bazı göstericileri gözaltına aldı.

İlgili Yazılar