Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bartın Irmağı İçin Yapılan Beton Duvar Projesine Tepki

Bartın Irmağı İçin Yapılan Beton Duvar Projesine Tepki

haber haber -
30 0

CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Irmağı İslah Projesine Karşı Çıkıyor

Bartın Irmağı için ıslah projesi kapsamında 1 milyar liraya mal olacak betondan duvar inşa edilmesi planlanıyor. Halk arasında “Çin Seddi” olarak adlandırılan duvar projesi, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun sert eleştirilerine maruz kaldı.

“Bu İslah Değil, Hapis Projesidir”

Bankoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada, projenin ıslah değil hapis projesi olduğunu belirterek, “Irmağı duvarla çevrelemek, beton meraklısı tanıdık zihniyetin ürünüdür” ifadelerini kullandı. Bankoğlu, şunları söyledi:

“Bartın’da bir sabah uyandık ki Bartın duvarla ikiye bölünüyor. Neymiş, Bartın Irmağı’nın ıslah projesiymiş. Öyle bir proje ki izni yok. Bartın Irmağı boyunca kent merkezine 3 metrelik beton duvar ve üzerine de cam korkuluk yapılacak. Halk ile ırmak arasına Çin Seddi örülüyor. Bu projenin sel ve taşkını önleyeceği söyleniyor ama uzmanlar seli önlemesi bir yana yeni baskınların da yaşanacağını ifade ediyor.”

İhale Pazarlık Usulü Yapıldı

Bankoğlu, ihale sürecine de eleştirilerde bulunarak, “İhale pazarlık usulüyle yapıldı. Kim katıldı, firmalar ne teklif verdi bilinmiyor. Bir milyara dayanan bedel ilk etap için ve 2. Etap ne olacak? Bartın merkezi duvarla ikiye bölüyorlar. Bölgede 1300 ağaç kesiliyor. Belediye son seçimde bize geçince projeye ilişkin tüm yükümlülükleri de belediyeye yıktılar. Her şeyiyle skandal bir proje.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar