Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Balkan Açık Pist Bisikleti Şampiyonası

Balkan Açık Pist Bisikleti Şampiyonası

haber haber -
9 0

Balkan Açık Pist Bisikleti Şampiyonası

Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde gerçekleşen Balkan Açık Pist Bisikleti Şampiyonası’nda milli sporcular 9 altın, 7 gümüş ve 4 bronz ile toplamda 20 madalya kazanarak, Balkan şampiyonalarında alınan en yüksek madalya sayısına ulaştılar.

Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde 27-29 Ekim tarihleri arasında yapılan Balkan Açık Pist Bisikleti Şampiyonası’nda milliler, toplamda 20 madalya ile önemli bir başarıya imza attı. Organizasyonda Pist Bisikleti Milli Takımı ve kulüp takımları kazandığı 9 altın, 7 gümüş ve 4 bronz madalya ile 20 madalya kazanarak rekor bir başarı elde etti. Şampiyona; Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan ve Romanya Milli Takımları ile kulüp takımlarının katılımı ile gerçekleşti.

Organizasyonda Türkiye’yi 23 Yaş Altı Erkekler kategorisinde Doğukan Arıkan, Genç Kadınlar kategorisinde Buse Ertekin, Lydia Turan ve Semanur Kiriş, Genç Erkekler kategorisinde de Ramazan Yılmaz, Mehmet Emin Çiçek, Mustafa Tarakçı, Muhammed Ali Sünbül, Mustafa Said Erdemli, Emre Kaplan ve Ali Küçük temsil etti. bizbet para çekme

Türkiye rekoru da kırıldı

Balkan Açık Pist Bisikleti Şampiyonası’nda Genç Erkekler kategorisinde 4 km Team Pursuit yarışında; Ramazan Yılmaz, Mustafa Tarakçı, Mustafa Said Erdemli ve Ali Küçük, 4:11:57’lik dereceyle Bulgaristan ve Yunanistan’ı geride bırakarak, gençler ve büyükler kategorilerinde Türkiye rekorunu kırarak birincilik elde etti.

Team Sprint Genç Erkekler’de Muhammed Ali Sünbül, Emre Kaplan ve Mehmet Emin Çiçek’ten oluşan takım, Bulgaristan ve Yunanistan’ın ardından 3. sırayı aldı.

Lydia Turan, Semanur Kiriş, Buse Ertekin’den oluşan takım, Team Sprint Genç Kadınlar kategorisinde Yunanistan’ın ardından ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Genç Kadınlar Sprint Yarışı ise yine ilklere sahne oldu.

Semanur Kiriş, Yunan ve Sırp rakiplerinin ardından bronz madalya kazanarak pist bisikletinde bu kategoride madalya kazanan ilk kadın sporcu oldu. Bir başka ilk ise ikinci günde yaşandı. Genç Kadınlar Points Race yarışında pist bisikleti tarihindeki ilk Balkan şampiyonluğu derecesi Buse Ertekin’le gelirken, bu yarışta Lydia Turan da 3.’lüğü aldı.

Genç Kadınlar Madison’da ise Open yarışta Bulgar partneri ile yarışan Lydia Turan altın madalya elde etti.

 

İlgili Yazılar