Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. ABD ve İngiltere, Yemen’de Husilere Karşı Hava Saldırısı Düzenledi

ABD ve İngiltere, Yemen’de Husilere Karşı Hava Saldırısı Düzenledi

haber haber -
16 0

ABD ve İngiltere’nin Yemen’e Hava Saldırısı

‘Husilere ait El Mesirah Televizyonu’nda yer alan habere göre, ABD ve İngiltere, Yemen’in başkenti Sana’ya saldırı düzenledi. Başkentin Sebin ilçesine 3, Senhan ilçesine bağlı Cerban bölgesine 2 ve Uluslararası Sana Havalimanı çevresine 1 olmak üzere toplam 6 hava saldırısı gerçekleştirildi.

Husilerin Açıklamaları

Husiler, bu hafta boyunca Kızıldeniz, Umman Denizi ve Hint Okyanusu’nda ABD, İngiltere ve İsrail’e ait 10 gemiyi vurduklarını duyurmuştu. Ancak saldırı ve sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgi verilmezken, henüz ABD ya da İngiltere’den konuya dair resmi bir açıklama gelmedi.

Husilerin Eylemleri ve Uluslararası Tepkiler

Yemen’de İran’ın desteklediği Husiler, Kızıldeniz’de ticari gemilere saldırılar düzenliyor. Bu eylemler sonucunda birçok gemicilik şirketi Kızıldeniz’deki seferlerini durdurma kararı aldı. ABD önderliğinde, deniz ticareti güvenliğini sağlamak amacıyla “Refah Muhafızı Operasyonu” adında çok uluslu bir deniz görev gücü oluşturuldu.

Husiler, ABD ve İngiltere’nin Yemen’deki kontrollerinde bulunan bölgelere saldırısı üzerine, bu iki ülkenin tüm gemilerini hedef alacaklarını duyurdu.

İlgili Yazılar